Bölgesel ASKOM toplantısı Gümüşhane’de yapıldı

Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu (ASKOM) 2019 yılı ilk bölge toplantısı 5 ilin katılımıyla Gümüşhane’de yapıldı.

Bölgesel ASKOM toplantısı Gümüşhane’de yapıldı

Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu (ASKOM) 2019 yılı ilk bölge toplantısı 5 ilin katılımıyla Gümüşhane’de yapıldı.

Ramada Gümüşhane Otelde Gümüşhane İl Sağlık Müdürlüğü’nün ev sahipliğini yaptığı toplantıya Gümüşhane İl Sağlık Müdürü Dr. Engin Pehlivan, Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, Artvin İl Sağlık Müdürü Op. Dr. İrfan Akalın, Giresun İl Sağlık Müdür Vekili Op. Dr. Ahmet Bal, Rize İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Talip Başak, Erzurum Kamu Hastaneleri Başkanı Doç. Dr. Özgür Çelebi ile 5 ilin Kamu Hastaneleri, Sağlık Hizmetleri Başkanları ve Başkan Yardımcıları, Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi Yöneticileri ile 112 İl Ambulans Servisi Başhekimleri, UMKE sorumluları katıldı.


Gümüşhane, Trabzon, Giresun, Rize, Artvin yetkililerinin katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Engin Pehlivan, “Acil hastaya verilecek sağlık hizmetlerinin hastane öncesi ve hastane acil servislerinde kesintisiz devam etmesi gerekmektedir. Bu kapsamda hasta nakilleri ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri ile Koordinasyonu konularında yapılacak çalışmaları yapmak ve değerlendirmek amacıyla ilimizde bölgesel toplantıya ev sahipliği yapmaktan son derece memnunuz” dedi.

Toplantıda, Trabzon, Giresun, Rize ve Artvin İllerinin Sağlık Müdürleri de birer selamlama konuşması yaptı.

Acil Sağlık Hizmetleri ile ilgili olarak bölge illerdeki kurum ve kuruluşlar arasındaki işbirliğini sağlamak amacıyla yapılan Bölgesel ASKOM toplantısı Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık, İlaç, Tıbbi Cihaz ve Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Yavuz Çakıroğlu’nun İstatistik ve Veriler eşliğinde yaptığı detaylı sunum ve bu sunum üzerinde yapılan değerlendirmelerle ve alınan kararların raporlandırılmasıyla sona erdi.

Toplantı sonunda Gümüşhane İl Sağlık Müdürü Dr. Engin Pehlivan tarafından daha önce Gümüşhane’de görev yapan Doç. Dr. Özgür Çelebi ve Op. Dr. Yavuz Çakıroğlu’na hizmetlerinden dolayı plaket takdim edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406