#Tamam, ‘mı #Devam ‘mı?

Seçime otuz kala merhaba Gümüşhane. 

Mevcut vekillerle yola devam diyen iktidar partisinin favori olduğu seçimde 30 gün sonra kaldığın yerden geri gitmeye devam Gümüşhane.

Geçen hafta vurguladığım yerli vekil olgusunu göz önünde bulundurduğumuzda iktidar partisinin sınıfta kaldığını görüyoruz. Bu durumdan dolayı Gümüşhane’de iktidar partisi favori olsa da muhalefet partilerinden birisinden sürpriz yapacağı düşüncesindeyim.

Mevcut vekillerin memlekete sıfırın altında etkisi, ülke genelindeki ekonomik problemler, fetö ile mücadelede seçmeni tatmin etmeyen hamlesizlikler. Devlet kademelerindeki israf, makamların şatafatlı harcamaları, Cumhuriyetin ilk döneminde kurulan fabrikaların birer birer satılması, 16 yıldır devleti yönetenlerin memleketin bu günkü hal ve ahvalinden başkalarını sorumlu tutmaları, bunları göz önünde bulundurulduğumuzda Gümüşhane de milletvekillerinin birisinin mevcut iktidar partisinden diğerinin de muhalefet partisinden olacağı sonucu sürpriz olmaktan çıkacak gibi.

Son günlerde gelişen sloganlara baktığımızda halkın tamam mı yoksa devam mı diyeceğini 24 Haziran akşamı göreceğiz. Ancak sonuç ne olursa olsun A B C D E fark etmez kim Cumhurbaşkanı kim olursa olsun, hükümeti hangi parti ya da partiler kurarsa kursun bu ülkeyi 1 yıl içerisinde büyük çaplı bir ekonomik kriz bekliyor.

Ekonominin tüketime dayandırıldığı gerçeği bu tezi güçlendiriyor. Gönlümüzden böylesi bir krizin yaşanması geçmese de ülke gerçeklerini göz önünde bulundurduğumuzda bahsettiğim durum kaçınılmaz sonumuz.

Bu durumdan memleketimizi kurtarmak için elimizi taşın altına koymamız gerekiyor. Bunun için başta kişisel israflarımızı, sonrasında da kamusal israflarımızı minimize etmemiz gerekiyor ve memleketi 16 yıldır yönetenlerin seçilsinler ya da seçilmesinler şapkalarını önlerine alıp düşünmeleri gerekiyor.

Şaşırtıcı bir hale bürünen memleketimizin bu zor günlerden çıkması en büyük temennimizdir. Herkesin sandığa gitmesi ve karar vermesi gereklidir. Verilecek her türlü kararın kararsızlıktan daha güzel olacağını düşünerek seçimimizi yapmamız gerekiyor.

Parti ayrımı yapmaksızın yerli adaylara oy vermemizin memleketimizin hayrına olacağını düşünüyorum. Yerli adaydan kastım Gümüşhane de yaşayan, insanını tanıyan, memleketin sokağının ismini bilen kişilerdir. 

Sonuç ister tamam olsun ister devam olsun memleketimizin tez zamanda bu zorlu süreçten kurtulması en büyük dileğimdir.

Sağlıcakla kalın.

YORUM EKLE