YAZIKLAR OLSUN

“İnandığı gibi yaşamayan, yaşadığı gibi inanmaya başlar”
Hz Ömer

Üç yıldır dağ taş demeden, kar yağmur çamur demeden şehrin tek sosyo kültürel dayanağı Gümüşhanespor’umuzu destekledik, desteklemeye de devam ediyoruz. Ancak ne menem bir iştir ki üç sezondur muhteşem başladığımız ve bitime ramak kalırken adeta duvara tosladığımız bir manzara-i umumiye ile karşılaşıyoruz. 

Sebebi nedir, vebali kimlerdedir bilmiyoruz, bilemiyoruz. Ancak bu şehrin emeğini, hayallerini kim/ler çalıyor ise ben şu mübarek Ramazan gününde hakkımı helal etmiyorum. Cefakâr taraftarımızın ve tüm Gümüşhaneli kardeşlerimizin de benimle hemfikir olduğunu düşünüyorum. 

Bu güzide takımı bu hale getirenler lütfen kamuoyuna hesabını versinler. Futbolcularımız çıksın varsa dönen filmleri açıklasınlar. Yönetim bizim bilmediğimiz ne varsa çıkıp izah etsin. 
Ve lütfen bu hezimetin sorumlularını kamuoyu ile paylaşsınlar. Hoca da mı kabahat, oyuncular neden oynamıyor, bu tükenmişliğin müsebbipleri kimlerdir bulun ve çıkarın. Buna bu şehrin bir yazarı, takımın taraftarı ve Gümüşhane sevdalısı biri olarak sanırım öğrenme hakkımız vardır. 

Çok şey mi istedik sizlerden bilemiyorum. Bizim her iki tarafta yendiğimiz takımlar bugün süper lige çıkarken bizler hala neden çelik çomak oynuyoruz. Bu şehri ve bu şehrin insanlarını aldatmaya kimlerin ne hakkı var? 

Memleketimizin hocalarını koymadık getirdik. Bir sezonda dört hoca ile çalışmak nasıl bir mantalitedir? Yaşı gitmiş işi bitmiş ve TV’lerde yorum yapacak kapasitesi dahi olmayan emekli artıklarını kim nerden buldu? 
Geçen yıl bizim hocamızı elde tutmayanlar Erzurumspor şampiyonluğu ile bir ders almış mıdır çok merak ediyorum. Hocalığına, insanlığına ve adamlığına toz değdirtmeyeceğim Ziya Doğan’ı ilk geldiğinde neden geri gönderdik? Üst ve alt ligin en iyi topçularını buldunuz ancak bir yerde ne gibi hatalar işlediniz ki hedefe bir türlü ulaşamıyoruz.

Sakarya gibi bir takımdan burada dört gol yemek hangi izana hangi vicdana sığar birileri bana açıklasın. Onca taraftardan, yurtdışı ve yurtiçindeki Gümüşhanelilerden hiç mi utanmadınız...? 

Son maçı ve tüm iç maçları izleyen, kaleme alan, paylaşan ve yapıcı eleştirilerde bulunan bir sevdalısı olarak ve Ziya Doğan’ı çok beğenen bir kardeşiniz olarak Sakarya maçını, gidişatını, oyuncu değişikliklerini bana kim izah edecek Allah aşkına?    

Ha bana ister kızın ister hak verin ancak yarın (Salı) deplasmanda Sakarya ile 4-1’in rövanşına çıkacağız. Ümit var mı var elbette. Onlar bize burada dört attıysa bizde atabiliriz öyle değil mi? 

Ha birde ikinci ihtimal var ki o da şöyle; Sakarya’nın kalecisini direğe bağlarlar ve ilk çeyrekte rakipten iki oyuncu kırmızı kart yerse. Neden olmasın?    

Yazıklar olsun diyorum ve başka da bir şey demiyorum. Ve de Gümüşhanespor hakkında bu son yazım olsun. 

YORUM EKLE

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

Yandex.Metrica